Select Page

Drodzy Rodzice i Nauczyciele,

V Warszawskie Dni Suzuki już za kilka dni. W związku z tym zamieszczamy garść przydatnych informacji wraz ze szczegółowym planem zajęć. W chwili rejestracji każdy z uczestników otrzyma papierowy plan, który może nieco różnić się od tego który udostępniamy dzisiaj. Nawet jeśli tak się stanie, różnice nie powinny być istotne.

Obiady

Podobnie jak w ubiegłym roku, proponujemy skorzystanie z oferty położonej w odległości kilkuset metrów od Centrum Kultury Izabelin gospody „Kampinówka” (ul. Tetmajera 38). Ze względu na ograniczony czas posiłku, szef kuchni zaproponował gotowe zestawy obiadowe ( szczegółowe menu w poprzednim wpisie).

Ważne

Również tym roku, w celu usprawnienia wydawania posiłków, zdecydowaliśmy się na użycie kuponów obiadowych. W związku z tym uprzejmie prosimy Państwa o przygotowanie odliczonej kwoty pieniędzy (z uwzględnieniem obu dni), które będziemy zbierali podczas porannej rejestracji uczestników warsztatów. Liczymy na to, że dzięki takiemu rozwiązaniu wszyscy będą mieli możliwość pełnego wykorzystania przerwy w zajęciach na oddech i chwilę relaksu w pięknym otoczeniu gospody „Kampinówka”. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia dań z karty, jednak wówczas trzeba się liczyć z dłuższym czasem oczekiwania oraz inną ceną.

Kino

W pierwszym dniu warsztatów istnieje możliwość kupienia, w cenie 3 złotych, biletu na wyświetlany o 16.15 na miejscu w Centrum Kultury Izabelin film dla dzieci „Jacek i Placek”. Propozycja ta może okazać się szczególnie interesująca dla tych z Państwa, którzy przyjadą do nas z dziećmi przypisanymi do grupy I lub IA, które kończą zajęcia nieco wcześniej, oraz rodzeństwem w grupach bardziej zaawansowanych. Niestety kino jest malutkie (20-25 miejsc), dlatego nie możemy zapewnić wejścia wszystkim, jeśli zainteresowanie będzie wyjątkowo duże.

Pulpity

Uprzejmie prosimy wszystkich uczestników biorących udział w orkiestrach (grupy III – VI) o zabranie ze sobą pulpitów do nut. Dobrym pomysłem jest podpisanie lub oznakowanie swojego pulpitu. W emocjach nie trudno o zagubienie a nuty bez pulpitu tracą sporo ze swoich praktycznych walorów.

Zajęcia dla Rodziców

W pierwszym dniu warsztatów przewidzieliśmy Zajęcia dla Rodziców na których zajmiemy się głównie „Piosenką Celtycką”. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy pragną wspomóc młodych artystów podczas niedzielnego koncertu finałowego.

Grupy I i IA

Zajęcia grup I oraz IA odbywają się razem. Jedyną różnicą jest stopień zaawansowania w posługiwaniu się paluszkami. W związku z tym postanowiliśmy umożliwić prowadzącym skrócenie czasu zajęć dla najmłodszej grupy I tak, aby ostatnie 10 minut z bloku zajęć pozostało na utwory wymagające większej wprawy. Oczywiście wszystkie dzieci, jeśli tylko wyrażą taką chęć, mogą pozostać do końca zajęć. Najszybciej wszak uczymy się podpatrując rówieśników…

Zajęcia dodatkowe

Dzieci zapisane na zajęcia dodatkowe mają możliwość wstępu na wszystkie lekcje oznaczone jako „Muzyka i ruch”, „Nutki” oraz „Lutnicze”. Uprzejmie prosimy jednak rodziców o wyrozumiałość oraz wyczucie sytuacji w przypadku chęci uczestniczenia w  zajęciach najliczniejszych grup I – III oraz, w razie konieczności, o danie pierwszeństwa dzieciom biorącym pełny udział w warsztatach. Z góry dziękujemy za zrozumienie.

Koncert solowy w niedzielę

Po raz pierwszy, w ramach Warszawskich Dni Suzuki, zdecydowaliśmy się na umożliwienie zaprezentowania uczestnikom swoich  umiejętności podczas występu solowego. Wszak metoda Suzuki, to nie wyłącznie muzykowanie w grupie, ale przede wszystkim solidna praca indywidualna na co dzień. Niestety, w związku z ograniczonym formułą weekendową czasie, nie mogliśmy dać szansy wszystkim chętnym. Występujący podczas koncertu solowego artyści to jedynie przedstawiciele najliczniejszych grup poszczególnych nauczycieli. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu w charakterze fachowej, żywiołowej i ponad wszelkie standardy życzliwej publiczności.

Do zobaczenia niebawem!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Małgorzata Simon i Bartosz Henrych